Ostatnie Pożegnanie Mieczysława Czujowskiego

16 marca 2019 roku w wielu 71 lat odszedł MIECZYSŁAW CZUJOWSKI wieloletni pedagog ZSS. W swoim długim życiu zawodowym pełnił wiele funkcji: nauczyciela, dorady metodycznego, zarządzał warsztatami szkolnymi, pracował też jako biegły rzeczoznawca sądowy i wykładowca w legnickich uczelniach.

Był wrażliwym wychowawcą wielu pokoleń absolwentów Technikum Samochodowego i Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy,pasjonatem mechaniki, konstrukcji i motoryzacji, psychologii i wielu dziedzin sztuki. Świat muzyki pozwalał mu na relaks i inspirował.

Jego pasją była również informatyka, którą propagował tworząc pracownie informatyczne w legnickich szkołach. Pracując, jako nauczyciel i doradca metodyczny, ciągle doskonalił znajomość tej dziedziny, aby przekazywać, nowatorską wówczas wiedzę informatyczną, pracownikom szkoły i nauczycielom. Za swoją, najczęściej społeczną pracę był wyróżniany odznaczeniami państwowymi i podziękowaniami. Nie sposób wyliczyć Jego dyplomów, listów gratulacyjnych z kraju i z zagranicy.

Niezwykle szczegółową i rozległą wiedzę budził respekt, i zaufanie swoich uczniów. Nie liczył nigdy czasu poświęconego  na przygotowanie ciekawych zajęć i rozmowy z młodzieżą. Należał do rzadkiej dziś grupy charyzmatycznych nauczycieli, których mimo upływu lat, wciąż się pamięta.

Walczył wiele lat z przeciwnikiem nie do pokonania. Do końca pozostał szlachetnym, pełnym godności i wiary, że nauka znajdzie antidotum na tę chorobę. Pozostawił ukochanych synów, którzy towarzyszyli mu do ostatnich chwil w zmaganiach z bólem.

Nam, przyjaciołom będzie bardzo brakowało Jego specyficznego poczucia humoru, empatii, wiedzy i charakterystycznego głosu, który przekonywał, że nie ma rzeczy niemożliwych, należy tylko przygotować właściwy algorytm.

Żegnaj Drogi Przyjacielu!

Rodzinie i Najbliższym przekazujemy wyrazy serdecznego współczucia.

Koleżanki i Koledzy z Legnicy.

Uroczystości pogrzebowe: odbędą się 20 marca 2019 r. o godz. 12:30 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *