Warsztaty 3B- projekt unijny Czas na Zawodowców

W dniach od 11 marca do 15 marca 2019 roku, uczniowie klasy 3B wraz z Pedagogiem szkolnym Karolina Kalin-Kłys przebywali na Obozie naukowym w Bożkowie, koło Nowej Rudy. Celem zajęć było przekazanie umiejętności niezbędnych do rozwiązania zagadnienia automatyki poprzez zbudowanie automatycznego manipulatora do wykonania określonego zadania.Cykl zajęć składał się z kursów niezbędnych do wykonania zadania, przekazanych w sposób jasny od podstaw, aby każdy z uczestników był w stanie podołać zadaniu. Wspomniane kursy obejmowały zagadnienia elektroniki, programowania, modelowania 3D, druku 3D oraz modelowania zagadnień dynamicznych. Ostatecznym rezultatem zajęć było zaprojektowanie i zbudowanie działającego manipulatora przy pomocy dostępnych materiałów i technologii, stworzenie niezbędnych obwodów elektronicznych oraz stworzenie o programowania wbudowanego, opartego na mikrokontrolerze ATmega328 i języku programowania C/C++.

Po zajęciach uczniowie wraz z nauczycielem mieli przyjemność poznania regionu oraz skorzystania z atrakcji takich jak wyjazd do kopalni Nowej Rudzie oraz do aquaparku. Wieczory po skończonych zajęciach spędzaliśmy grając w siatkówkę oraz organizując wieczory filmowe.

Karolina Kalin-Kłys

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *